Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik bir kuruluşun, kurumun, vakfın ya da ticari müessesenin kimlik karmaşasını yok eden görsel, yazılı, sesli ürünlerin toplamıdır. Kurumların görünen yüzü olarak tanımlanabilir. Kurumsal kimlik doğru grafik ve renklerle bütünleşerek yapılmalıdır. Doğru bilgi aktarımı yapılmalıdır. Bunun için çalışılacak firmadan öncelikle doğru bilgi alımı yapılmalı ve en iyi şekilde aktarılmalıdır. Kurumun amaçları ve hedefleri grafiksel baskı tasarım halinde gösterilmelidir. Kurumsal kimlik pazarlama aşamasında ilk önce göze çarpan kurumun tanıtıcı yüzüdür. Bu nedenle en iyi şekilde tasarlanması gerekir.

 

Kurumsal kimlik tasarımında en önemli husus logo tasarımıdır. Bu nedenle bu aşamada tasarlama yapılırken her açıdan düşünülmesi ve en uygun logonun tasarlanması gerekir. Renk, form ve malzeme seçimleri her alanda aynı olacak şekilde ayarlanmalıdır. Tutarlı bir yaklaşımla devam edilmelidir. Kurumsal kimlik kurumun imzası gibidir. Herkes tarafından öncelikle dikkat edilecek hususlar arasındadır. Bu nedenle firmanın vermek istediği mesaj dikkat edilerek doğru şekilde anlaşılmalı ve ona göre işleyişe devam edilmelidir. Firmanın misyonu ve vizyonuna uygun tasarımlar yapılmalıdır. Bu nedenle bu iş usta kişiler tarafından yapılmalıdır.

Hemen Sipariş Ver
Teklif İste
Webman

Kurumsal kimlik konusunda sizlere en iyi hizmeti Web Koçu sunuyor. Bu konuda istediğiniz doğrultuda en yenilikçi ve doğru tasarımlar sizler için yapılacaktır. Firmanız için istediğiniz kurumsal kimlik en kısa sürede, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, en iyi şekilde hazırlanarak sizlerin görünen yüzü değil parlayan yüzü olacaktır.