Hosting

Sitelerin çalışması için gerekli olan ve sunucuda size özel ayrılan hizmete hosting denir. Hosting hizmeti web siteleri için sunucu tarafından sağlanmaktadır. Bu hizmet bilgisayarlar 7 gün 24 saat açık olmadığından bu işi sunucu yapmaktadır. Hosting hizmeti aslında çok hızlı bir şekilde internete bağlanan iyi bir bilgisayar gibidir. Bu işlemi evinizden de yapabilirsiniz ama bunun için iyi bir teknik bilgiye ihtiyaç duyulur. Hosting kiralama ile kullanılmaktadır. Web sitesinde kullanılacak programlama diline göre hosting alanı belirlenmelidir. Hosting alırken siteniz ya da kendiniz için alacağınız alan boyutu, genel özellikler ve sunucunun desteklediği programlar, sunucu performansı, sunucunun bulunduğu yer, sabit ip kullanımına dikkat edilmelidir.

 

Herhangi bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde o sayfayı ve dosyalarını barındıran sunucuya giriş yapmış olursunuz. Hosting de üç temel fonksiyon vardır. Bunlar; barındırma, dosyaları paylaşma ve analizdir. Hosting firmaları web dosyalarını kendi bilgisayarlarında bulunan bir hard diskte depolarlar ve buna barındırma denir. Web sunucuları isteğe bağlı olarak kullanıcının tarayıcısına barındırdığı dosyaları göndererek paylaşır. Web sunucusu dosyalara yapılan istekleri ve ziyaretçi girişlerini toplayarak barındırma hizmeti alan kişiye sunar. Buna da analiz denir.

Hemen Sipariş Ver
Teklif İste
Webman

Hosting ile ilgili hizmetleri Web Koçu sitemizden alabilirsiniz. Gerekli hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. En iyi hizmeti sizlere sunmak için çalışıyoruz.