E-Ticaret

E-ticaret bilgisayar kullanımı ile internet üzerinden her türlü ürün ve hizmetin alış ve satışıdır. Bu sayede zaman kaybı olmadan işlemlerin hızla gerçekleştirilir. Günümüzde özellikle giyim konusunda oldukça yaygın kullanılmaktadır. Uzun zaman alan alışveriş bu sayede daha hızlı ve rahat şekilde yapılabilmektedir. E-ticaret siteleri yapılırken dikkat edilmesi gereken nokta görsel tasarımın şık ve farklı olası gerektiğidir. Çok fazla sayıda e-ticaret sitesi olsa da birbirine benzer ürünleri satmaktadırlar. Bu nedenle sitenin farklı ve dikkat çekici olması daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

 

Bu siteleri normal sitelerden ayıran kredi kartı ve kargo gibi eklemelerin yapılmasıdır. Site tasarlandıktan sonra banka ile iletişime geçilir. Banka ile ilgili bölümler banka tarafından incelenir ve düzeltilecek olan bölüm varsa düzeltme yapılır. E-ticaret sitelerinde sadece kredi kartları değil aynı zamanda havale ve farklı ödeme seçenekleri de kullanılabilir. E-ticaret siteleri sayesinde dışarı çıkmadan rahatlıkla ürün satın alınabilir. Bu sitelerin müşteriler için albeniyi arttıracak şekilde tasarlanması gerekir. Ayrıca firma bilgileri ve gereken prodesürler de sitede yer almalıdır. Satın alma koşulları, ödeme koşulları, iade koşulları ve daha birçok bilgiyi eksiksiz içermelidir. Tasarımı satılan ürünlere uygun şekilde olmalıdır.

Hemen Sipariş Ver
Teklif İste
Webman

E-ticaret site tasarımı için web Koçu olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için hizmetinizdeyiz. Bizlerle iletişime geçerek istediğiniz şekilde bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.